Naše jurty

Naše jurty

Mongolsko, tam odkud naše jurty pocházejí, je zemí tradic. Krajinou, kde se na jednom místě potkávají vyprahlá poušť s bohatými pastvinami a velká jezera se ztrácejí v nekonečnu modré oblohy. Místo, kde žijí orlí lovci, pouštní červi, sobí lidé a děti již odmala brilantně ovládají jízdu na koni a střelbu z luku. Země, která chce žít chladným tepem velkoměst a zároveň nechce ustoupit požadavkům a zvykům svého tradičního, nomádského způsobu života. Kout světa, kde se zrodila jurta, typické obydlí mongolských pastevců. Tradici a kulturní hodnoty, které jurty představují si váží i UNESCO, které je zařadilo na seznam světového kulturního dědictví. A my jsme se rozhodli Vám jej zprostředkovat. 

Pojďte si spolu s námi vyzkoušet a zažít jedinečnost pobytu v kruhovém prostoru, který působí hojivě na lidskou duši a vyniká velkou variabilitou a praktičností. Energie tady totiž proudí dokola!

Malované jurty

Naše jurty jsou stejné a zároveň tak trochu jiné. Každá z nich nabízí královský prostor pro dva, útulný příbytek pro 4 nebo dostatečné přespání pro 6 osob. Při průměru necelých 7 m má jurta plochu cca 38 m2

Bez toho, aniž bychom ubírali prostor koupelnou a záchodem, a narušovali její kruhové uspořádání, je každá jurta vybavena vším, čím potřebujete. Pohodlné postele s pružnými odvětrávanými rošty, dostatek úložných a odkládacích prostor, místo pro rychlou svačinu nebo romantickou večeři, a chvíle odpočinku uvnitř i venku. Třeba na vlastní terase. 

Kromě toho jsou jurty vybaveny elektrickými zásuvkami, centrálním světlem a doplňkovým osvětlením, elektrickými krbovými kamny a teplými koberci, které zahřejí nejen vaše nohy.


Červená jurta

Kapacita malované červené jurty je 2–6 osob.

Průměr 7 m a plocha cca 38 m2

Zelená jurta

Kapacita malované zelené jurty je 2–6 osob.

Průměr 7 m a plocha cca 38 m2

Modrá jurta

Kapacita malované modré jurty je 2–6 osob.

Průměr 7 m a plocha cca 38 m2

Oranžová jurta

Kapacita malované oranžové jurty je 2–6 osob.

Průměr 7 m a plocha cca 38 m2

Královská jurta

Královská jurta

Kapacita královské jurty je 5–16 osob.

Průměr 9 m a plocha cca 66 m2

Královská jurta o průměru 9 m a celkové ploše 66 m2 tvoří srdce naší vesničky. V týdnu během školního roku funguje jako zázemí Lesního klubu, který provozujeme a spolupracujeme tak s rodiči, kteří mají zájem o alternativní vzdělávání svých dětí.  O víkendech a o prázdninách jurta slouží nám. Především k ubytování většího počtu lidí, kteří netouží po komfortu vlastní postele a spokojí se s tím, že mají střechu nad hlavou a pod sebou suchou a rovnou podlahu. Ve vlastním spacáku se v ní vyspí až 20 lidí. Jurta má jednu společnou toaletu se sprchovým koutem. K ranní hygieně je možné využít i venkovních nerezových dřezů s tekoucí vodou. Pro dobrodružnější a environmentálně smýšlející návštěvníky máme připravenou i kadibudku s kompostovacím záchodem:)

Kromě školních pobytů se jurta skvěle hodí pro firemní nebo soukromé akce. Můžete v ní uspořádat školení pro ajťáky, barmanský kurz nebo narozeninovou párty. Nebráníme se jakémukoliv dalšímu využití. Vaše požadavky jsme ochotni konzultovat a vyjít Vám v nich naproti. 

Jurtu jsme schopni přizpůsobit a upravit dle našich možností pro:

  • školní i mimoškolní akce
  • firemní školení a prezentace
  • vzdělávací semináře a workshopy
  • lekce jógy nebo jiného cvičení
  • meditace a duchovní setkání
  • rodinné oslavy, křtiny, svatby a další slavnostní akce
  • cokoliv, co vás napadne a my s tím budeme souhlasit

V jurtě nezmrznete ani v zimě, je stejně jako ty ostatní vybavena vytápěním a izolována proti chladu kabátem z ovčí plsti. Královská jurta je pro ubytování plně k dispozici pouze během letních prázdnin.