The yurt village

The yurt village


PROČ K NÁM PŘIJET?


Objevíte klid a krásu českého venkova a spojíte je s netradičním zážitkem v podobě noci strávené v jurtě. Budete pozorovat hvězdy přímo z postele a probouzet se spolu s okolní přírodou. Vychutnáte si pokojnou atmosféru jabloňového sadu, nebo se vydáte na zajímavá místa v okolí. Odpočinete si od každodenního stresu a vyhnete se dlouhým cestám za exotikou. Blízkost přírody u nás pocítíte na každém kroku.


CO U NÁS MŮŽETE DĚLAT?


Ubytovat se s rodinou či přáteli ve 4 mongolských jurtách, které Vám poskytnou útulné a originální prostředí
umocněné všudypřítomnou pozitivní energií, jež kruhový prostor jurty nabízí.

Pronajmout si a využít velkého prostoru královské jurty, do které si kromě přespání, můžete pozvat přátele či kolegy na seminář,
školení, či oslavu, nebo pořádat pravidelné kurzy, workshopy, lekce jógy atp.

Přijet se podívat, jak se bydlí a žije ve spojení s přírodou, dopřát si blízkost venkova, prožít chvíle bez stresu
a ochutnat víno z blízkých vinic či domácí vejce a chleba z místní pece.


ČEHO SI VÁŽÍME A NA ČEM STAVÍME?


Kromě toho, že Vám chceme zprostředkovat ojedinělé kulturní dědictví v podobě tradičního mongolského obydlí, je naším cílem i soulad s přírodou a ochrana životního prostředí. Proto je v našem resortu kladen důraz na přírodní materiály a šetření s přírodními zdroji. Vedle stavby samotné jurty jsme použili obnovitelné materiály i pro stavbu zázemí a budov, které slouží Vám, našim hostům. Základem všeho je dřevo a izolace z přírodních vláken. Všechny nátěry a lazury jsou na olejové bázi. Nenajdete u nás plastová okna, ani jiné syntetické materiály, s výjimkou snadno recyklovatelných plastů, ze kterých jsou vyrobeny světlíky a zastřešení teras. Cestičky jsou z přírodního kameniva (mlatové) a umožnují tak přirozený vsak, který zvyšuje objem půdní vody. 

Dbáme i na uhlíkovou stopu pocházející z dopravy, proto je většina výrobků z ČR. Snažíme se podpořit cirkulární ekonomiku, a tak je např. většina nábytku v jurtách z druhé ruky. Nemáme odpadkové koše (vyjma koupelen a kuchyně), abychom snížili množství směsného komunálního odpadu. Odpad sbíráme a důsledně třídíme na jednom místě. Zahradní odpad kompostujeme a vracíme jej zpátky do půdy. K úklidu používáme pouze ekologicky šetrné produkty (Ecolabel EU, Blaue Engel, EŠV). Chováme včely a o naši zeleň pečujeme bez chemických postřiků a hnojiv.

Hospodaříme ekologicky i s užitkovou a odpadní vodou. Máme vlastní vrtanou studnu a do budoucna chceme dobudovat kořenovou čističku odpadních vod. Všechny kohoutky a sprchy jsou opatřeny spořičem vody. Používáme toalety s nastavitelným průtokem. Každé spláchnutí tak znamená úsporu 3 litrů vody oproti běžnému WC. Na svícení máme LED žárovky nebo svítidla s LED technologií. Jedeme na zelenou energii od Nano energies. O našem odpovědném přístupu svědčí i to, že jako jedni z prvních jsme získali označení Travel Sustainable - Udržitelné cestování. Toto označení se zobrazuje na stránce našeho ubytování na oblíbené platformě Booking.com.  


Snažíme se stále něco vylepšovat a věříme, že to oceníte i Vy.